Hov-Hov, forum pasem psov
Hov-Hov, forum pasem psov
Hov-Hov, forum pasem psov
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PortalKazaloIščiLatest imagesRegistriraj sePrijava
Prijava
Uporabniško ime:
Geslo:
Avtomatična prijava ob vsakem obisku (priporočamo): 
:: Pozabil/a sem geslo
Kdo je z nami
Trenutno forum pregleduje 1 uporabnik :: 0 registriranih, 0 skritih in 1 gost

Noben

Največ obiskovalcev na forumu je bilo: 7, dne Tor Jan 05 2016, 21:42

 

 Entlebuški planšarski pes[Entlebucher Sennenhund]

Go down 
5 posters
AvtorSporočilo
Evangelynne
Čivava
Čivava
Evangelynne


Število prispevkov : 197
Starost : 24
Kraj : Maribor

Entlebuški planšarski pes[Entlebucher Sennenhund] Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Entlebuški planšarski pes[Entlebucher Sennenhund]   Entlebuški planšarski pes[Entlebucher Sennenhund] Icon_minitimeNed Feb 26 2012, 03:43

Entlebuški planšarski pes

Entlebuški planšarski pes je najmanjši med švicarskimi planšarski psi. Ime je dobil po reki Entlen, ki teče po švicarskem kantonu Luzern, kjer so pasmo tudi vzredili. Sprva so ga uporabljali kot patirskega psa in za vleko vozičkov z mlekom in sirom, danes pa je tudi priljubljen krotek družinski pes in velik prijatelj otrok.

Država izvora: Švica
FCI skupina: 2 skupina
Videz:
Je zelo podoben appenzelskemu planšarskemu psu, od katerega se razlikuje po kratkem repu in manjši rasti. Ima kratko in trdo dlako enakih barv, kot so dovoljene appenzelskemu psu. Rep je že od rojstva zakrnel in ne presega dolžine 10 do 15 cm.
Zgodovina:
Tako kot drugi švicarski planšarski psi je tudi entlebuški pes gotovo potomec antičnih rimskih molosov. V preteklosti mu je že grozilo, da bo izumrl, a so ga leta 1913 ponovno odkrili in začeli vzrejati.
Značaj:
Entlebuški planšarski pes je blage in ljubeznive narave, vedno pripravljen ustreči. Je poslušen in izvrsten čuvaj, ni napadalen in ne grize, vendar je pozoren in čuječ ter z glasnim laježem napove prihod vsakega neznanca.
Nega: Dlako moramo vsak teden dobro skrtačiti.

Življensko okolje:
Prilagodi se vsakemu okolju, vendar je priporočljivo, da ima na voljo dovolj velik vrt.

Vir


Entlebuški planšarski pes[Entlebucher Sennenhund] Entlebucher_2DSennenhund_2Ddog6_small

Vir


Entlebuški planšarski pes[Entlebucher Sennenhund] Entlebucher-sennenhund-bild-www-schanz-fotodesign-de-

Vir


Entlebuški planšarski pes[Entlebucher Sennenhund] Entlebucher-Sennenhund3_71a65c8d74

Vir

Entlebuški planšarski pes[Entlebucher Sennenhund] C_1296839_-_Entlebucher_Sennenhund_-_Welpe

Vir
Nazaj na vrh Go down
Lally
Čivava
Čivava
Lally


Število prispevkov : 89
Starost : 26

Entlebuški planšarski pes[Entlebucher Sennenhund] Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Entlebuški planšarski pes[Entlebucher Sennenhund]   Entlebuški planšarski pes[Entlebucher Sennenhund] Icon_minitimeNed Feb 26 2012, 07:28

Wow Prvič slišim za to pasmo pa mi je tak všeč res. :Dog 1:
Nazaj na vrh Go down
https://forum-pasem-psov.slovenianforum.com
Evangelynne
Čivava
Čivava
Evangelynne


Število prispevkov : 197
Starost : 24
Kraj : Maribor

Entlebuški planšarski pes[Entlebucher Sennenhund] Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Entlebuški planšarski pes[Entlebucher Sennenhund]   Entlebuški planšarski pes[Entlebucher Sennenhund] Icon_minitimeNed Feb 26 2012, 22:04

Ja, res so zakon. ((:
Sploh njihov karakter.
Ampak škoda, da so v Sloveniji bolj redki.
Nazaj na vrh Go down
momokika
Beagle
Beagle
momokika


Število prispevkov : 236
Starost : 24
Kraj : šentilj(okolica)

Entlebuški planšarski pes[Entlebucher Sennenhund] Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Entlebuški planšarski pes[Entlebucher Sennenhund]   Entlebuški planšarski pes[Entlebucher Sennenhund] Icon_minitimeNed Feb 26 2012, 22:42

Iiiiii jaz tudi prvič slišim ampak bi ga takoj imela. Wow
Nazaj na vrh Go down
Evangelynne
Čivava
Čivava
Evangelynne


Število prispevkov : 197
Starost : 24
Kraj : Maribor

Entlebuški planšarski pes[Entlebucher Sennenhund] Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Entlebuški planšarski pes[Entlebucher Sennenhund]   Entlebuški planšarski pes[Entlebucher Sennenhund] Icon_minitimeNed Feb 26 2012, 23:39

momokika je napisal/a:
Iiiiii jaz tudi prvič slišim ampak bi ga takoj imela. Wow

Jaz tudi. mwa Ampak tale pes pa rabi veliko pozornosti & zaposlitve, zaradi njihove naloge[oz. zaradi česa so jih sploh vzredili].
In pesjak odpade- on je čuvaj na prostosti. To je hišni pes. Fajn pa je, če je lahko v stiku z ovcami.
Nazaj na vrh Go down
Banjusie
Čivava
Čivava
Banjusie


Število prispevkov : 143
Starost : 26
Kraj : Primorsko-Notranjska

Entlebuški planšarski pes[Entlebucher Sennenhund] Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Entlebuški planšarski pes[Entlebucher Sennenhund]   Entlebuški planšarski pes[Entlebucher Sennenhund] Icon_minitimePon Feb 27 2012, 03:48

Meni so ful všeč, lih zaradi tega "nagon" in paše in to. Kaj
Nazaj na vrh Go down
http://zivali.slovenianforum.com/
Evangelynne
Čivava
Čivava
Evangelynne


Število prispevkov : 197
Starost : 24
Kraj : Maribor

Entlebuški planšarski pes[Entlebucher Sennenhund] Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Entlebuški planšarski pes[Entlebucher Sennenhund]   Entlebuški planšarski pes[Entlebucher Sennenhund] Icon_minitimePon Feb 27 2012, 04:00

Banjusie je napisal/a:
Meni so ful všeč, lih zaradi tega "nagon" in paše in to. Kaj

Ja. Se strinjam. Wink
Nazaj na vrh Go down
ursa.zoya
Čivava
Čivava



Število prispevkov : 5

Entlebuški planšarski pes[Entlebucher Sennenhund] Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Entlebuški planšarski pes[Entlebucher Sennenhund]   Entlebuški planšarski pes[Entlebucher Sennenhund] Icon_minitimeSre Sep 04 2013, 23:51

Jaz imam psičko entlebuški planšar, staro 10 mesecev. Je res super pes-zvesta, prijazna, ubogljiva in ima neskončno energije. Tako da kdor ima čas in energijo za ukvarjanje s psom je ta pasma zelo dobra izbira.

Ali ima oz. pozna kdo samca (z rodovnikom)? Ker ga v sloveniji še nisem našla...
Nazaj na vrh Go down
Evangelynne
Čivava
Čivava
Evangelynne


Število prispevkov : 197
Starost : 24
Kraj : Maribor

Entlebuški planšarski pes[Entlebucher Sennenhund] Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Entlebuški planšarski pes[Entlebucher Sennenhund]   Entlebuški planšarski pes[Entlebucher Sennenhund] Icon_minitimePet Nov 01 2013, 22:53

Ooo super. Smile
Zaželjene so fotke! Da jo vidimo. :D
Koliko teh psov je pa sploh v slo?
Nazaj na vrh Go down
ursa.zoya
Čivava
Čivava



Število prispevkov : 5

Entlebuški planšarski pes[Entlebucher Sennenhund] Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Entlebuški planšarski pes[Entlebucher Sennenhund]   Entlebuški planšarski pes[Entlebucher Sennenhund] Icon_minitimePon Nov 04 2013, 19:30

Entlebuški planšarski pes[Entlebucher Sennenhund] Dywk

ja teh psov je pomoje zeloo malo, saj redno spremljam forume, pa ne najdem nobenega lastnika:(

Slikc mi pa ne uspe naložiti-kako to naredim? sem nekaj sprobavala, pa mi pomoje ni uspelo

LP:)
Nazaj na vrh Go down
ursa.zoya
Čivava
Čivava



Število prispevkov : 5

Entlebuški planšarski pes[Entlebucher Sennenhund] Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Entlebuški planšarski pes[Entlebucher Sennenhund]   Entlebuški planšarski pes[Entlebucher Sennenhund] Icon_minitimePon Nov 04 2013, 23:15

Entlebuški planšarski pes[Entlebucher Sennenhund] Mjzz



Entlebuški planšarski pes[Entlebucher Sennenhund] 7w8q




Jst upam da dela, drugače pa pošljem z domačega računalnika:)
Nazaj na vrh Go down
ursa.zoya
Čivava
Čivava



Število prispevkov : 5

Entlebuški planšarski pes[Entlebucher Sennenhund] Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Entlebuški planšarski pes[Entlebucher Sennenhund]   Entlebuški planšarski pes[Entlebucher Sennenhund] Icon_minitimePon Nov 04 2013, 23:26

Entlebuški planšarski pes[Entlebucher Sennenhund] Rimm

Entlebuški planšarski pes[Entlebucher Sennenhund] Emc1

Entlebuški planšarski pes[Entlebucher Sennenhund] Zodn
Nazaj na vrh Go down
ursa.zoya
Čivava
Čivava



Število prispevkov : 5

Entlebuški planšarski pes[Entlebucher Sennenhund] Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Entlebuški planšarski pes[Entlebucher Sennenhund]   Entlebuški planšarski pes[Entlebucher Sennenhund] Icon_minitimePon Nov 04 2013, 23:32

Entlebuški planšarski pes[Entlebucher Sennenhund] Vno3

Entlebuški planšarski pes[Entlebucher Sennenhund] 4bpg

Entlebuški planšarski pes[Entlebucher Sennenhund] N50b
Nazaj na vrh Go down
momokika
Beagle
Beagle
momokika


Število prispevkov : 236
Starost : 24
Kraj : šentilj(okolica)

Entlebuški planšarski pes[Entlebucher Sennenhund] Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Entlebuški planšarski pes[Entlebucher Sennenhund]   Entlebuški planšarski pes[Entlebucher Sennenhund] Icon_minitimeTor Nov 05 2013, 04:11

Juj kaka lepotička je! Wow
Aja pa malo sem ti popravila poste, da je zdaj brez tistih kod ob strani, pa da se še ene par slikic vidi. Smile
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Entlebuški planšarski pes[Entlebucher Sennenhund] Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Entlebuški planšarski pes[Entlebucher Sennenhund]   Entlebuški planšarski pes[Entlebucher Sennenhund] Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Entlebuški planšarski pes[Entlebucher Sennenhund]
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Hov-Hov, forum pasem psov :: Pasme :: FCI 2-
Pojdi na: