Hov-Hov, forum pasem psov
Hov-Hov, forum pasem psov
Hov-Hov, forum pasem psov
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PortalKazaloIščiLatest imagesRegistriraj sePrijava
Prijava
Uporabniško ime:
Geslo:
Avtomatična prijava ob vsakem obisku (priporočamo): 
:: Pozabil/a sem geslo
Kdo je z nami
Trenutno forum pregleduje 1 uporabnik :: 0 registriranih, 0 skritih in 1 gost

Noben

Največ obiskovalcev na forumu je bilo: 15, dne Pon Apr 22 2024, 06:07

 

 Pomeranec ali mali nemški špic

Go down 
5 posters
AvtorSporočilo
ulla55
Čivava
Čivava
ulla55


Število prispevkov : 1
Starost : 26
Kraj : Ljubljana

Pomeranec ali mali nemški špic Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Pomeranec ali mali nemški špic   Pomeranec ali mali nemški špic Icon_minitimeNed Apr 08 2012, 20:25

POMERANEC
5. FCI skupina - Špici in pratipski psi
Izvor: Nemčija
Višina: 18 - 22 cm
Teža: 3 - 4 kg
Življenjska doba pasme: 12 - 16 let
Uporaba: spremljevalec in čuvaj
Življenjska doba: 15-20 let
Videz: Špic je lisičjega izgleda z gosto, dolgo krovno dlako in bujno poddlako. Ima na hrbet zavit izredno košat rep. Ušesa so majhna, trikotna, nošena pokonci. Oči so ovalne oblike in temno rjave barve. Za špica je značilno lahko in plavajoče gibanje.
Barva: oranžna, volčje siva, krem
Dlaka: bujna, ravna krovna dlaka ter mehka, gosta poddlaka
Oskrba: Ker je špic zelo "naraven" pes, ne potrebuje mnogo nege. Dovolj je, da ga 1x tedensko počešete.
Temperament: Špic je živahen, ljubeč, rahločuten, ekstrovertiran in izredno razigran pes. Ko vas prizna za vodjo, večjega oboževalca nikoli več ne boste imeli. Njegova vdanost je brez meja.
Čuvaj: izjemno dober, kljub svoji velikosti oz. majhnosti
Zaščita: Ne
Bistroumnost: Za špice je značilna izjemna inteligenca in izraznost. Je radoveden in ima "mačje" sposobnosti.
Zmožnost šolanja: zelo učljiv
Odnos do otrok: običajno ni problemov
Odnos do drugih živali: ni problemov
Odnos do tujcev: Je nezaupljiv. Ko pa vidi, da ste tujca sprejeli, postane radoveden, včasih pa se raje umakne.
Karakter: Najbolj izrazita pri špicu je njegova vdanost, rahločutnost, živahnost in inteligenca. Rad je v družbi ljudi. Včasih je glede na svojo velikost celo preveč pogumen. Je dober čuvaj in primeren za vse ljudi - mlade in stare. Skratka, špic je "veliko" srce v "majhnem" telesu. Kdor je lastnik špica, bo zelo kmalu spoznal, da je pravzaprav špic lastnik njega.
Domače okolje: Živi lahko v stanovanju, hiši ali zunaj. Čeprav mali špici običajno živijo v stanovanju, izredno uživajo v naravi. Vse v naravi je dobro za njih - dež in sneg sta dobra za njegovo dlako, vroče vreme pa je instrument za ohranitev odlakanosti skozi celo leto in dobro za kondicijo.
Primeren lastnik: ni določenega tipa ljudi - vsi so primerni, od mladih do starejših
Potencialni problemi obnašanja: Praktično je brez tovrstnih problemov, če pa že, potem je to lahko le posesivnost.
Potencialni problemi z zdravjem: Špici so zdravi, genetsko neobremenjeni psi.
Nasveti: Ker je zaradi svojega karakterja in videza dobesedno lastnik tal, po katerih hodi, je zelo primeren za razstavljanje. Ker je gibčen, hiter in živahen, je primeren tudi za agility. Kot družabnik vas ne bo nikoli razočaral.

Pomeranec ali mali nemški špic Bsc-IMG-72

Vir
Nazaj na vrh Go down
momokika
Beagle
Beagle
momokika


Število prispevkov : 236
Starost : 24
Kraj : šentilj(okolica)

Pomeranec ali mali nemški špic Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomeranec ali mali nemški špic   Pomeranec ali mali nemški špic Icon_minitimeNed Apr 08 2012, 20:32

Ja no ta pasma mi je še kar všeč.Drugače pa bi lahko poleg osnovnih podatkov še kaj več napisala ali pa kako slikico dodala Wink .Drugače pa mi je ušeč to kar si napisala.
Nazaj na vrh Go down
Evangelynne
Čivava
Čivava
Evangelynne


Število prispevkov : 197
Starost : 24
Kraj : Maribor

Pomeranec ali mali nemški špic Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomeranec ali mali nemški špic   Pomeranec ali mali nemški špic Icon_minitimePon Apr 09 2012, 00:30

Malo sem popravila tvoj opis pasme, dodala sliko. In pasma je pomeranec, si se pri naslovu očitno malo zatipkala. (:

In prosim, da če opisujete pasme dodate vse podatke, ne samo kakih osnovnih + po možnosti še kakšno sliko(seveda z VIROM!).
_______________

In seveda, smo zelo veseli, da si se prijavila na ta forum. (:
Adminki + moderatorki ti želimo, da na našem forumu zveš veliko koristnih informacij in se seveda zabavaš.
Nazaj na vrh Go down
Lally
Čivava
Čivava
Lally


Število prispevkov : 89
Starost : 26

Pomeranec ali mali nemški špic Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomeranec ali mali nemški špic   Pomeranec ali mali nemški špic Icon_minitimePon Apr 09 2012, 22:59

Jaz sem cel čas mislila da sta to dve različni pasmi.... No sem ugotovila da je to nii res... Drugače pa dober opis in uživaj še tu kot je evangelynne rekla
Nazaj na vrh Go down
https://forum-pasem-psov.slovenianforum.com
Evangelynne
Čivava
Čivava
Evangelynne


Število prispevkov : 197
Starost : 24
Kraj : Maribor

Pomeranec ali mali nemški špic Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomeranec ali mali nemški špic   Pomeranec ali mali nemški špic Icon_minitimeČet Apr 12 2012, 05:01

Naj opozorim še na to(glede na to, da je v tej temi vseeno predstavljen en špic), da obstajajo 4 različice nemških špicev, s katerimi pogosto pride do zamenjave, saj se ločijo le po velikosti in barvi kožuha.

Veliki nemški špic ~ Großer (Deutscher) Spitz;

Plečna višina; 40 - 50 cm (nekaj cm manjši od velikega kodra)
Idealna teža; 25 kg
Barva kožuha; bela, rjava, črna

Pomeranec ali mali nemški špic 3517898

Vir

Srednji (nemški) špic ~ Mittelspitz;

(V Sloveniji redko zastopani, zato ni vseh podatkov)

Plečna višina; 29 - 36 cm (kot francoski buldog, vendar lažji)
Barva kožuha; snežno bela, rjava, črna, oranžna, temno siva

Pomeranec ali mali nemški špic Foxy1

Vir

Mali špic ~ Kleinspitz, imenovan tudi pomeranec

Plečna višina; 23 - 28 cm (kot metuljček - papillon)
Idealna teža; nekaj več kot pritlikavi nemški špic
Barve kožuha; snežno bela, rjava, črna, oranžna, temno siva

Pomeranec ali mali nemški špic Pomeranec

Vir

Pritlikavi nemški špic ~ Zwergspitz (miniaturna različica pomeranca)

Plečna višina; največ 22 cm (kot čivava)
Idealna teža; 1, 8 - 2 kg
Barve kožuha; skoraj vse, ki se pojavljajo pri ostalih špicih

Pomeranec ali mali nemški špic Yoszty

Vir

***************************
Dodala sem še primerjavo, da boste tisti, ki si težje predstavljate velikost psa v centimetrih, to lažje razumeli. (:
Nazaj na vrh Go down
momokika
Beagle
Beagle
momokika


Število prispevkov : 236
Starost : 24
Kraj : šentilj(okolica)

Pomeranec ali mali nemški špic Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomeranec ali mali nemški špic   Pomeranec ali mali nemški špic Icon_minitimeČet Apr 12 2012, 05:08

Tako kot vedno ti veš vse drugača pa je meni od teh špicev najlepši srednji.Oz srednje veliki špic.
Nazaj na vrh Go down
Evangelynne
Čivava
Čivava
Evangelynne


Število prispevkov : 197
Starost : 24
Kraj : Maribor

Pomeranec ali mali nemški špic Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomeranec ali mali nemški špic   Pomeranec ali mali nemški špic Icon_minitimePet Apr 13 2012, 02:34

momokika je napisal/a:
Tako kot vedno ti veš vse drugača pa je meni od teh špicev najlepši srednji.Oz srednje veliki špic.

Ni ti pritlikavi najlepši? Shocked
Tak si mi včeraj rekla. Wink
Nazaj na vrh Go down
momokika
Beagle
Beagle
momokika


Število prispevkov : 236
Starost : 24
Kraj : šentilj(okolica)

Pomeranec ali mali nemški špic Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomeranec ali mali nemški špic   Pomeranec ali mali nemški špic Icon_minitimePet Apr 13 2012, 02:48

Ja no zaj mi ni več tako zelo kot mi je bil. Shy
Nazaj na vrh Go down
Lally
Čivava
Čivava
Lally


Število prispevkov : 89
Starost : 26

Pomeranec ali mali nemški špic Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomeranec ali mali nemški špic   Pomeranec ali mali nemški špic Icon_minitimeSob Apr 14 2012, 01:46

Meni so vsi lepi še posebej pomeranec. Drugače pa zelo lep opis Evangelynne.
Nazaj na vrh Go down
https://forum-pasem-psov.slovenianforum.com
PomDeluxe
Čivava
Čivava
PomDeluxe


Število prispevkov : 1

Pomeranec ali mali nemški špic Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomeranec ali mali nemški špic   Pomeranec ali mali nemški špic Icon_minitimeTor Avg 07 2012, 01:18

Pozdravljeni vsi ljubitelji pomerančkov Smile

Lep opis pasme v detajle, me je pa zmotil naslov te teme, in sicer pomeranec ali mali nemški špic ter v nadaljevanju, da obstaja pritlikava različica pomeranca, kar seveda ne drži. Pravilno poimenovanje je pritlikavi nemški špic ali pomeranec ali zwergspitz. Čisto nekaj drugega pa je Mali nemški špic ali Kleinspitz. Je pa to pogosta napaka, res da gre le za par centimetrov, ampak je razlika očitna.

Poleg tega pri opisu malce ne drži teža. Pomerančki tehtajo od 1,5kg pa do 3,5kg, s tem da je povprečje tam nekje 2kg.

No pa dovolj o suhoparnih podatkih, spodaj sta fotografiji naših pomerančkov
Pomeranec ali mali nemški špic 530041_122286817916262_1309816203_n

Pomeranec ali mali nemški špic 558423_122289594582651_1948900133_n
Vir:PomDeluxe Pomeranians

lp
Nazaj na vrh Go down
http://www.pomdeluxe.com
Sponsored content





Pomeranec ali mali nemški špic Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomeranec ali mali nemški špic   Pomeranec ali mali nemški špic Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Pomeranec ali mali nemški špic
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» Mali munsterlandec[Kleiner Munsterlander]
» Nemški prepeličar
» Nemški ovčar :<3:

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Hov-Hov, forum pasem psov :: Pasme :: FCI 5-
Pojdi na: