Hov-Hov, forum pasem psov
Hov-Hov, forum pasem psov
Hov-Hov, forum pasem psov
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PortalKazaloIščiLatest imagesRegistriraj sePrijava
Prijava
Uporabniško ime:
Geslo:
Avtomatična prijava ob vsakem obisku (priporočamo): 
:: Pozabil/a sem geslo
Kdo je z nami
Trenutno forum pregleduje 1 uporabnik :: 0 registriranih, 0 skritih in 1 gost

Noben

Največ obiskovalcev na forumu je bilo: 15, dne Pon Apr 22 2024, 06:07

 

 Maltežan-Maltese

Go down 
3 posters
AvtorSporočilo
Kaja*
Čivava
Čivava
Kaja*


Število prispevkov : 10

Maltežan-Maltese Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Maltežan-Maltese   Maltežan-Maltese Icon_minitimePet Mar 22 2013, 07:35

Maltežan (Maltese)

Izvor:
Izvor pasme ni točno znan, saj sta otoka Malta in Mljet, nekoč nosila isto ime "Melita". Nekateri tudi trdijo, da naj bi maltežan izviral iz Azije in da naj bi ga v Evropo pripeljali trgovci. Je tudi ena najstarejših znanih pasem.
FCI skupina: 9
Uporaba: Družni pes
Življenska doba: 15 let in več
Videz:
Maltežan je obdan z dolgo svileno, belo dlako, ki sega do tal(sicer ni nujno). Glava je srednje velika in sorazmerna telesu. Ušesa so nizko nastavljena ter prekrita z dolgo dlako. Oči so okrogle in zelo temne, prav tako smrček. Telo je kompaktno, rep pa odlakan, zavit ter visoko nastavljen in nošen čez hrbet.
Barva:
Snežno bela. Dovoljena je rahla citronasta barva na ušesih, vendar ni zaželjena.
Dlaka:
Prav njegova neverjetna dolga dlaka loči maltežana od drugih pasem. Je dolga, ravna ter svilnata. Maltežani nimajo podlanke (zato jim dlaka tudi ne izpada tako močno, kot drugim pasmam), imajo le dolgo krovno dlako.
Oskrba:
Dolga dlaka potrebuje precej nege. Vsakodnevno česanje je nujno potrebno. Pri tem si pomagamo z raznim spreji, uporabljamo pa več vrst krtač in glavnikov. Psa redno kopamo (po potrebi, sicer pa 1x tedensko ali na 14 dni). Posebno pozornost posvetimo tudi dlaki okoli oči (redno umivamo), dlako nad očmi pa spnemo v čopek. Dlaka se lahko tudi postriže.
Višina: Do 25 cm.
Teža: 3-4 kg.
Temparament:
Je neustrašen za svojo velikost in zelo ljubezniv, vdan in zvest. Spada med nežnejše pasme, kjub vsemu pa je živahen in igriv.
Zmožnost šolanja:Hitro se učijo, primerni so tudi za agility.

Neprimeren je za manjše otroke,dobro se razume z večjimi. Po potrebi se umakne.
Do tujcev Zna biti nekoliko zadžan. Sčasoma se nanje navadi in se z njimi lahko odlično razume.
Lahko se dobro razume z drugimi živalmi le če ga na njih navadimo. Potrebna je pazljivost le pri večjih živalih (pseh).
Karakter: Živahen, neustrašen, ubogljiv, rad je v središču pozornosti.
Domače okolje: Najbolj srečen je, če je lahko v bližini svojega lastnika. Primeren je tudi za manjša stanovanja in hiše. Ne potrebuje veliko gibanja, vendar ljubi sprehode.
Primeren lastnik: Posamezniki, družine, starejši ljudje, vsi ki imajo za psa čas, saj je rad ob svojem gospodarju.
Potencialni problemi obanašnja: Maltežani znajo biti precej trmasti. Če jim ne nudimo dovolj pozornosti znajo biti agresivni.
Potencialni problemi z zdravjem: Lahko imajo probleme s kožo, sklepi, zobovjem (skratka vsi problemi, ki jih imajo male pasme).

Vir
Maltežan-Maltese Srednja
Maltežan-Maltese Images-1
Maltežan-Maltese Images-2
Maltežan-Maltese Images
Moje izkušnje:
Krasni psi. Večina jih ima res super karakter. So res zelo zvesti svojemu lastniku in delali bodo to kar dela lastnik. Znajo pa biti res zelo trmasti.
Nazaj na vrh Go down
airedale10
Čivava
Čivava
airedale10


Število prispevkov : 23
Starost : 24
Kraj : Il.B.

Maltežan-Maltese Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Maltežan-Maltese   Maltežan-Maltese Icon_minitimeNed Mar 24 2013, 01:16

Z mojpes.net se ne sme kopirati. Shy
Nazaj na vrh Go down
http://rebeka-u.weebly.com/index.html
Kaja*
Čivava
Čivava
Kaja*


Število prispevkov : 10

Maltežan-Maltese Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Maltežan-Maltese   Maltežan-Maltese Icon_minitimeNed Mar 24 2013, 06:30

airedale10 je napisal/a:
Z mojpes.net se ne sme kopirati. Shy

Aja potem pa se opravičujem. Nisem vedela ker sem vidla da je že ena prej napisala od tam besedilo in sem mislila da lahko... Shy
Nazaj na vrh Go down
Maly
Čivava
Čivava



Število prispevkov : 4

Maltežan-Maltese Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Maltežan-Maltese   Maltežan-Maltese Icon_minitimePon Apr 15 2013, 00:02

Jaz imam maltežana.
Moj opis maltežana:

Maltežan

Splošno


Spada v 9 FCI skupino.

Teža: 2.5-4 kg
Plečna višina: 2o-25 cm

Zgodovina


Maltežan spada med najstarejše pasme psov. Iz zapisov izvemo, da je pasma zadnja tri tisočletja živela v Sredozemlju. Aristotel jo opisuje v grški zgodovini.
Izvor maltežana ni točno znan.

Izgled


Maltežan je dolgodlaki pes. Nima poddlake.
Ima temne okrogle oči in črn smrček.
Ušeska so prekrita z dolgo dlako.
Njegovo gibanje je zelo elegantno.


Zdravje


Maltežan velja za zdravo pasmo. Lahko pa imajo nekatere bolezni:izpah pogačice, težave z zobmi in s kožo, slepota. Pomembno je, da kupimo maltežana z rodovnikom. Življenska doba maltežana se giblje do 16 in več let.


Karakter


Je zelo pogumen, živahen. Zadržan je do tujcev. Do otrok ima lep odnos. Ne mara biti dolgo sam.
Primeren je za agillity. Paziti moramo pri večjih psih, da ne poškudujejo maltežančka.
_________________________________________________________
Opis sem napisala sama zato je prepovedana kakeršnakoli zloraba, kopiranje.


Nazadnje urejal/a Maly Pon Maj 20 2013, 22:55; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
Kaja*
Čivava
Čivava
Kaja*


Število prispevkov : 10

Maltežan-Maltese Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Maltežan-Maltese   Maltežan-Maltese Icon_minitimeNed Apr 21 2013, 03:08

Jaz ga tudi drugače imam (:
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Maltežan-Maltese Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Maltežan-Maltese   Maltežan-Maltese Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Maltežan-Maltese
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Hov-Hov, forum pasem psov :: Pasme :: FCI 9-
Pojdi na: